Kozaki za kolano – dojrzała kobiecość, młodzieńczy urok

Kozaki za kolano są już właściwie klasyką mody. W tej czy innej odsłonie wracają prawie co sezon. Ten fason butów jest niezwykle kobiecy, może dodać stylizacji wdzięku, ale także lekkiej drapieżności. Kozaki za kolano można stylizować na wiele sposobów.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że takie buty zakrywając nogi prawie w całości pomagają utrzymać ciepło, co sprawia, że ten rodzaj obuwia może być zaskakująco uniwersalny.

Styl klasyczny

Najbardziej klasycznym sposobem stylizowania tego rodzaju butów jest łączenie ich z bardzo krótką spódnicą lub szortami. Połączenie czarnych butów z czarną mini spódnicą jest niezwykle stylowe, a smaku całej kompozycji dodadzą odpowiednio dodane rajstopy. Kozaki za kolano połączone z jasnymi rajstopami świetnie uzupełnią dzienną stylizację, natomiast założone do wzorzystych rajstop w kolorze czarnym będą idealne na wieczór.

Na większą okazję znakomitym pomysłem będzie połączenie kozaków za kolano i długiej spódnicy z wysokim rozcięciem. Takie połączenie jest niezwykle wyrafinowane, a jeżeli spódnicę zastąpimy suknią, nabierze ono wieczorowego charakteru.

Kozaki za kolano można też nosić ze spodniami. Takie połączenie również daje wiele możliwości stylizacyjnych. W zależności od materiału, z jakiego wykonane są i buty, i spodnie uzyskać możemy efekt bardzo casualowy lub bardzo wieczorowy.

Liczy się charakter 

kozaki za kolano

Charakter kozaków za kolano zależy od konkretnego modelu, który wybierzemy. Tego rodzaju buty mogą mieć zarówno płaską podeszwę, jak i obcas. Sam obcas może natomiast być cienką szpilką, bądź grubszym klockiem o dowolnej wysokości. Może także być w formie koturna. Dobierając rodzaj obcasa, warto kierować się codziennym stylem ubierania.

Można również dobrać tego rodzaju buty, na szczególną okazję kierując się efektem, jaki chcemy uzyskać. Buty takie wykonane mogą być z różnych materiałów. Mogą być gładkie lub zdobione. Warto wybrać buty wykonane z materiałów wysokiej jakości.

Buty bez wieku

Czy kozaki za kolano nosić mogą tylko bardzo młode kobiety? Nie! Nie warto nakładać na siebie tego rodzaju ograniczeń. Odpowiednio wystylizowane tego rodzaju obuwie będzie wyglądało znakomicie u kobiety w każdym wieku. Warto jednak łączyć je ze stylizacjami, które dadzą nam poczucie komfortu, kobiecości i ponadczasowej elegancji.

Kolor w kapsułce 

Odpowiednio dobrany model – elegancki i wygodny – będzie świetnym uzupełnieniem nawet minimalistycznej szafy kapsułowej. Zazwyczaj tego rodzaju obuwie wybiera się w kolorze czarnym lub szarym. Warto jednak mieć drugą parę w intensywniejszym kolorze. Można wtedy odmienić swoją stylizację, zmieniając jedynie kolor butów.