Bielizna damska komplety – pielęgnacja

Dobra bielizna może nam posłużyć bardzo długo, ale trzeba o nią dbać w prawidłowy sposób. Dzięki temu znacznie przedłużymy jej życie. Bielizna damska komplety – pielęgnacja. Jak dbać o bieliznę? https://lacoco.pl/110-bielizna-damska-komplety-

Pranie bielizny


Bieliznę powinno się prać według zaleceń producenta, czyli, zwykle, w temperaturze do 30 stopni Celsjusza, ręcznie. Jeśli wolimy pralkę, należy zainwestować w specjalne woreczki do prania bielizny – dostępne są one w większości sklepów z bielizną. Ważny jest też detergent, którego użyjemy do prania. Najlepszy będzie specjalny do tkanin delikatnych.

Jedwabną bieliznę (majtki, pasy, szlafroki, piżamy) należy prasować na mokro, ustawiając żelazko na specjalny tryb do jedwabiu. Suszyć je należy na płasko, tj. kładąc na ręczniku czy kocu, by nie wisiały.

Przechowywanie bielizny


W przechowywaniu biustonoszy ważne jest to, by ich nie zaginać i nie zniekształcać miseczek – to może sprawić, że się zniszczą czy odkształcą. Na bieliznę najlepiej mieć osobną szufladę czy szafkę. Majtki najlepiej poskładać, a nie zwinąć w kulki i niedbale rzucić.

Wybielanie bielizny
Bielizna jest czymś, co bardzo często się pierze. To sprawia, że ta w białym kolorze traci swoją barwę. Poszarzałą bieliznę można próbować uratować. Jednym ze sposobów jest gotowy preparat dostępny w drogeriach. Innym, domowym, jest namaczanie bielizny w ciepłej wodzie, 3 łyżkach sody oczyszczonej, 2 łyżkach soli i odrobinie proszku do pieczenia przez około 30 minut.