Zakup jednorzędowego płaszcza dla mężczyzny

Wybór idealnego płaszcza nie jest łatwym zadaniem. Klasyczny, uniwersalny płaszcz powinien znaleźć się w garderobie każdego mężczyzny. Płaszcz jednorzędowy można założyć zarówno na wieczór biznesowy, jak i spotkanie wieczorem ze znajomymi. Należy jednak pamiętać, że nie każdy fason jest odpowiedni do wszystkich typów sylwetki. 

Wybór płaszcza męskiego

W tym artykule podpowiadamy, jak wybrać płaszcz męski jednorzędowy, który będzie stylowy i wygodny. Nie tylko jesienią i zimą możesz nosić płaszcz w męskim wydaniu. Lżejsze modele są idealne na chłodniejsze letnie dni oraz wiosnę. Należy pamiętać, że krótsze modele płaszczy lepiej sprawdzą się wiosną i latem. Z kolei dłuższe płaszcze możesz spokojnie wybierać w sezonie zimowym. Najlepiej zakupić płaszcz u sprawdzonego i renomowanego producenta, który wiele lat działa na rynku i cieszy się dobrą opinią wśród klientów. Wtedy możesz być spokojny o jakość, ponieważ płaszcz powinien posłużyć przynajmniej kilka lat. Przed zamówieniem płaszcza przyjrzyj się dobrze własnej sylwetce. Musisz się zastanowić, który model będzie dla ciebie najlepszy. Najpierw trzeba zacząć od wzrostu. Płaszcze krótsze, jak i dłuższe możesz nosić spokojnie, jeśli jesteś wysokim mężczyzną. W płaszczach krótszych lepiej prezentują się panowie o nieco niższym wzroście. Kilka centymetrów może zawsze odjąć płaszcz długi męski, który sięga aż do ziemi. To sprawia, że niscy faceci wydają się jeszcze niżsi. W sprzedaży dostępne są płaszcze dwurzędowe oraz jednorzędowe. Dosyć często mężczyźni o masywnej budowie ciała chcą zamaskować nadprogramowe kilogramy. Najlepiej wybierać płaszcze jednorzędowe, ponieważ nie tworzą na przodzie dodatkowej warstwy. To wszystko sprawia, że wydają się zdecydowanie lżejsze. Dzięki temu twoja sylwetka może się wydawać znacznie smuklejsza. Na płaszcze dwurzędowe powinni zwrócić uwagę mężczyźni szczupli. Takie płaszcze mogą dodać trochę masy, więc jest to idealne rozwiązanie. Należy jednak mieć na uwadze, że płaszcze jednorzędowe są dużo bardziej eleganckie od płaszczy dwurzędowych. W swojej szafie powinieneś mieć przynajmniej jeden płaszcz bardziej formalny. U osób szczupłych doskonale sprawdzi się płaszcz w cieplejszych i jaśniejszych kolorach. Bardzo dobrze sprawdzi się także ciemny granat. Przyjrzyj się dokładnie wszystkim krojom, ponieważ nie liczy się tylko kolor płaszcza i jego długość. Nie dobieraj zbyt obcisłych płaszczy, jeśli jesteś dobrze zbudowanym mężczyzną. Potem możesz mieć problem z zapięciem się, a nawet możesz wyglądać karykaturalnie. Osoby, które szukają okrycia wierzchniego na zimę muszą pamiętać, że płaszcz nie może być zbyt obcisły. 

Rodzaje płaszczy męskich

Męski ciepły sweter można założyć pod płaszcz w zimowe dni. Na bardziej dopasowany krój mogą się zdecydować faceci o drobnej sylwetce. Słabo zbudowani mężczyźni powinni unikać płaszczy luźnych. W takim ubraniu mogą wyglądać jak w worku, więc lepiej z tego zrezygnować. Pod płaszczem będziesz zimą nosił grubsze ubrania, więc nie może być zbyt ciasny. Należy pamiętać, że zdecydowana większość mężczyzn nie ma doskonałej sylwetki. Właśnie dlatego musisz wiedzieć, na które elementy powinieneś zwrócić uwagę. Chodzi przede wszystkim o to, żeby zamaskować swoje niedoskonałości oraz podkreślić atuty. Płaszcze umiarkowanie dopasowane powinni wybierać panowie o wąskich, opadających ramionach i szerokich biodrach. Takie płaszcze nie są zbyt luźne, ale są dobrze dopasowane. Płaszcze z dekoltem w kształcie litery V też będą świetnie im pasować. Najlepiej, żeby długość była do kolan. Zbyt krótkich płaszczy nie powinni zakładać panowie z wąskimi biodrami oraz szerokimi ramionami. Najlepiej wybrać płaszcze dwurzędowe, które podkreślą ramiona atletyczne oraz wąskie biodra. Jeśli szerokość ramion wynosi u ciebie tyle co bioder, to musisz trochę poszerzyć ramiona oraz podkreślić talię. Warto pamiętać, że płaszcze z wszytymi poduszkami potrafią pięknie wymodelować sylwetkę. Trzeba też zwrócić uwagę na modele z paskiem wiązanym w talii. Po dokładnym przeczytaniu artykułu wiesz już, jak wybrać płaszcz męski.