Parę słów o dobrze kozaków

Zima w naszej szerokości geograficznej jest dosyć długa a ostatnio i kapryśna. Dobór obuwia zimowego może nastręczać wiele problemów. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, zależnie od naszych potrzeb oraz sylwetki możemy wybierać spośród butów wysokich, ale też niskich.

Kozaki – modele zimowe

Jak wybrać kozaki damskie, aby spełniały swoją funkcję nie tylko wizualną, ale też praktyczną? Warto wybierać modele na grubszej podeszwie, zależnie od naszego stylu życia i figury, mamy do wyboru fasony na całkowicie płaskiej podeszwie ale też na obcasie. Warto to przemyśleć już na etapie zakupu, bo jeśli bardzo dużo chodzimy i prowadzimy intensywny tryb życia modele na wysokim obcasie- chociaż piękne- okażą się kompletnie niepraktyczne. 

W sytuacji gdy jesteśmy posiadaczkami masywniejszej sylwetki warto wybierać buty na chociaż minimalnym obcasie, pozwoli to nam wysmuklić postawę i odejmie kilka kilogramów.

Dobrze dobrane buty pozwolą nam zamaskować nasze niedoskonałości i na na przykład jeśli mamy niezbyt szczupłe nogi dobrze wybierać modele proste, nie zbyt dopasowane. Natomiast jeśli naszym problemem są koślawe kolana, świetnym rozwiązaniem będą tak zwane muszkieterki- czyli wysokie buty, sięgające za kolano, na masywnej podeszwie odwracającej uwagę od reszty nogi. 

Dla pań szczególnie ceniących wygodę dobrym rozwiązaniem, są niskie botki, ładnie komponują się ze spodniami, a jeśli wybierzemy model ocieplany – zapewnią nam komfort i ciepłe stopy przez cały sezon. Można dopasować je zarówno do wąskich spodni jak i do szerokich nogawek.