Kaski snowboardowe – jak wybrać najlepszy?

Wybór odpowiednio dopasowanego kasku snowboardowego jest niezwykle istotny przede wszystkim w kontekście bezpieczeństwa na stoku. Z tego względu podczas zakupu tego rodzaju wyposażenia należy zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Jak więc dobrać idealny kask snowboardowy i na co zwrócić uwagę, by zapewnić sobie wysoki poziom bezpieczeństwa?

Idealne dopasowanie kasku to wysoki poziom bezpieczeństwa

Ze względu na fakt, że kask ma nam zapewnić bezpieczeństwo, nie warto sięgać po kaski używane, a tylko po sprzęt z potwierdzonym certyfikatem. To da nam pewność, że kask objęty jest niezbędnymi atestami bezpieczeństwa. Kolejną ważną kwestią jest dobre dopasowanie kasku snowboardowego. Pierwszym krokiem powinno być zmierzenie obwodu głowy i wybór rozmiaru z tabeli, którą udostępnia producent. Dobrze dopasowany kask nie powinien się przemieszczać nawet podczas energicznego poruszania głową. Warto też dokonywać wyboru mając na uwadze to, by kask nie uciskał głowy i nie ograniczał swobody ruchów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kasku?

Oprócz dobrego rozmiaru koniecznie trzeba zwrócić uwagę na kilka innych parametrów. Jedną z ważniejszych rzeczy jest dopasowanie kasku do gogli. Kompatybilność tych dwóch elementów jest niezbędna dla zachowania szczelności i przede wszystkim komfortu użytkowania. Kwestię tę możemy pominąć, gdy decydujemy się na model z wbudowaną szybką. Kaski snowboardowe mają też zazwyczaj zwiększający komfort system wentylacji. Wpływa on nie tylko na wygodę, ale również zapobiega parowaniu gogli i niweluje pocenie się w kasku. W niektórych modelach otwory wentylacyjne można dowolnie zamykać i otwierać.