Jakie kurtki damskie są najcieplejsze?

Kurtka to podstawowe odzienie zimą, a jej właściwości termoizolacyjne są jednym z jej najważniejszych aspektów. Na rynku można spotkać się z tysiącami modeli, dlatego warto poznać, które z nich najlepiej sprawdzą się do ogrzania w najzimniejszym okresie w roku.

Kurtki zimowe damskie – jakie rodzaje wyróżniamy?

kurtka zimowa damska puffer
kurtka zimowa damska dostępna w sklepi Yups

Każdy rodzaj kurtki przedstawia w sobie pewną charakterystykę, którą trzeba poznać, aby zrozumieć, dlaczego nadaje się bądź nie nadaje na okres zimowy. Jednocześnie jest wiele nazw, które często są niejasne – lista poniżej ma za zadanie również odszyfrować te hasła.

  • Anorak – jest to kurtka zimowa damska, która klasycznie jest wkładana przez głowę i nie ma zapięcia, przez co pozwala to na bardzo dobrą ochronę przed różnego rodzaju warunkami atmosferycznymi. Jej zalety jako pierwszy poznali ludzie wyprawiający się na tereny antarktyczne
  • Parka – to bardzo podobna do anoraka kurtka, która została jednak jeszcze bardziej ocieplona, a do tego przedłużona, co pozwala na ogrzanie jeszcze większej części ciała
  • Pilotka – najczęściej wykonana ze skóry lub z kożucha i wykończona futrem, kurtka ta jest krótka i bardzo ciepła

Na co zwracać przy wyborze kurtki?

Przede wszystkim trzeba patrzeć na funkcjonalność. Kurtka zimowa damska musi być przede wszystkim zabezpieczone przed dostawaniem się deszczu, jak i śniegu, gdyż w innym wypadku bardzo łatwo o przemoknięcie wewnętrznych części ubioru, a stąd już krok od zachorowania.

Jednocześnie warto zaopatrzyć się w odpowiednie ocieplenie, gdyż mamy gorące lata, ale zimy wcale nie są dużo cieplejsze w odczuciu.