Jak wybrać stanik bez ramiączek?

Wiosna oraz lato są czasem, w którym częściej sięga się po stanik bez ramiączek. Taki rodzaj biustonosza przydatny będzie, kiedy zechcemy odsłonić nieco swojego ciała. Hiszpański dekolt, odkryte ramiona, bluzeczki na cieniutkich ramiączkach – każdy z wymienionych fasonów będzie wymagać dobrania właściwej bielizny. W sklepach znajdziemy duży wybór staników, które mogą przepięknie unosić biust bez konieczności dodatkowego podtrzymania pod postacią ramiączek. Do czego warto założyć tego typu biustonosz? Jak dokonać wyboru stanika bez ramiączek i czy mogą go zakładać kobiety będące właścicielami sporego biustu?

Biustonosz bez ramiączek – do czego go założyć? 

Stanik bez ramiączek sprawdza się w przypadku większości ubrań na lato. Jak możemy się domyślić, ramiączka wystające spod garderoby zwykle nie wyglądają zbyt estetycznie. Jeśli zaplanuje się założenie sukienki mającej dekolt w łódkę, bluzki hiszpanki albo zwykłej, sportowej bokserki, która będzie mocno wycięta, warto przemyśleć kupno samonośnego stanika typu bandeau albo bardotka. Wymienione modele mają specjalistyczną konstrukcję, która bardzo dobrze podtrzymuje piersi. Nie będą się zsuwać i opadać, co mogłoby mieć miejsce w wypadku odpinania się ramiączek od zwykłego biustonosza. 

Stanik niemający ramiączek, to również obowiązkowa część garderoby u większości spośród młodych panien. Jeśli kreacja ślubna nie ma wbudowanego już biustonosza, a posiada odkryte ramiona, nie ma innej opcji, aniżeli kupno tego rodzaju bielizny. To samo tyczyć się będzie różnych sukienek koktajlowych oraz balowych, które składa się na istotniejsze wyjście. 

Niewątpliwie biustonosz bez ramiączek, nie stanowi jedynie domeny odkrytego dekoltu. Idealnie sprawdzi się również pod garderobą, która w delikatny sposób prześwituje albo została wykonana z koronki ozdobnej. W takich przypadkach, najlepiej będzie wybrać stanik w cielistym kolorze, który pozostanie niewidoczny. 

Stanik bez ramiączek – dlaczego warto? 

Każda z kobiet, powinna w swojej szafie posiadać minimum jeden stanik bez ramiączek. Jak dobrać idealny dla siebie model? Jednym z najczęściej wybieranych opcji, jest bardotka. To fantastycznie wyprofilowany biustonosz mający odpinane ramiączka i pięknie eksponujący oraz podnoszący piersi. Nazwa tego stanika wywodzi się od popularnej gwiazdy Brigitte Bardot, która bardzo dobrze wiedziała, w jaki sposób podkreślać własne wdzięki. Bardotka to doskonały wybór dla pań z większym biustem, czego nie da się powiedzieć o reszcie biustonoszy niemających ramiączek.