Jak wybrać rozmiar stanika?

Wybór odpowiedniego biustonosza nie jest łatwą sprawą. Wciąż wiele kobiet nosi źle dobrany rozmiar. By wybrać dobrze leżący biustonosz można zwrócić się z pomocą do profesjonalistki – brafiterki.

Rozmiar biustonosza składa się z liczby i litery. Liczba mówi o obwodzie klatki piersiowej, a cyfra o rozmiarze miseczki. Przykładowo „B75” oznacza rozmiar pod biustem 75 z miseczką B. By dobrać odpowiedni rozmiar stanika, należy poznać swoje wymiary. Najpierw należy zmierzyć obwód pod biustem, a potem obwód w biuście. Następnie należy obliczyć różnicę pomiędzy tymi dwiema liczbami: obwodem w biuście i rozmiarem pod biustem. Obecnie w internecie jest dostępnych wiele stron, na których możemy dokładnie obliczyć rozmiar. Wpisujemy obwód biustu i pod nim, a kalkulator sam pokazuje wynik, np. 70F.

Dobrze dobrany biustonosz sprawia, że piersi wyglądają dobrze w każdym ubraniu. Nie tworzą się fałdki na plecach, ani pod pachami. Dobry stanik ma także wpływ na zdrowie. Jeżeli jest źle dobrany to w przyszłości mogą się pojawić problemy z kręgosłupem. Dobrze dobrany stanik sprawia, że sylwetka jest wyprostowana, a piersi wydają się większe i pełniejsze.

Obecnie bardzo popularne jest korzystanie z usług brafiterki. Pomaga ona wybrać odpowiedni rozmiar biustonosza (https://www.gorteks.com.pl/Jak-dobrac-rozmiar-biustonosza-cabout-pol-50.html). Dodatkowo podpowie w jakich fasonach kobiece piersi prezentują się dobrze. Dzięki temu zwiększy się także pewność naszego ciała oraz samopoczucie.