Jak wybrać najlepszy gorset dla swojego typu sylwetki

Znalezienie odpowiedniego gorsetu pod biustem może być nie lada wyzwaniem. Jeśli jesteś kobietą o figurze gruszki, możesz potrzebować gorsetu, który podkreśli twoją talię, podczas gdy jeśli jesteś kobietą o budowie aoline, być może wolisz, aby twój underbusts był bardziej skromny. Na szczęście istnieje wiele gorsetów, które zaspokoją potrzeby wszystkich – nie tylko wysokich kobiet. Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać najlepszy gorset pod biustem dla Twojego typu sylwetki, czytaj dalej!

Co to jest gorset?

Gorset to wyściełany, usztywniany gorset na fiszbinach o wysokości czterech cali, inspirowany stylem wiktoriańskim, noszony przez Holenderki, często z krótką halką pod spodem. Gorset ma za zadanie podtrzymywać klatkę piersiową i kształtować talię, zapewniając jednocześnie pewne wsparcie w okolicach bioder, ud i biustu. Istnieje wiele różnych rodzajów gorsetów, o różnych rozmiarach, wykonanych z różnych materiałów, o różnej konstrukcji, funkcjach, które można znaleźć np. tutaj.

Jak nosić gorset

Noszenie gorsetu nie jest dla osób o słabym sercu. Długotrwałe noszenie gorsetu może być wyczerpujące, dlatego ważne jest, by planować z wyprzedzeniem i dobrze się odżywiać. Należy również pamiętać, że nie ma dwóch osób noszących gorsety w ten sam sposób, dlatego trudno jest generalizować na temat sposobu noszenia gorsetu.

Wybierz właściwy rozmiar ubrania

Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego rozmiaru, trzymaj się ubrań, które zwykle nosisz. Jeśli nosisz ubrania w rozmiarze 14 lub 14 plus, wybierz ten właśnie rozmiar, gdy zakładasz gorset. Jeśli zwykle nosisz rozmiar 6 lub 6-plus, przy zakładaniu gorsetu wybierz ten właśnie rozmiar. Jeśli zwykle nosisz rozmiar średni lub duży, przy zakładaniu gorsetu wybierz ten sam rozmiar.

gorset

Spędź trochę czasu w nowym gorsecie

Kiedy po raz pierwszy założysz gorset, z pewnością poczujesz, że na początku jest ciasny. Jest to normalne, a w miarę użytkowania będzie się on rozluźniał. Po około dwóch tygodniach noszenia gorsetu zaczniesz zauważać różnicę w samopoczuciu. Oddychanie stanie się bardziej naturalne, a Ty poczujesz się bardziej skoncentrowany. Na brzuchu mogą pojawić się nowe rozstępy, które z czasem zanikają, w miarę przyzwyczajania się do noszenia gorsetu.