Jak dobrać czapkę zimową do koloru włosów i sylwetki?

Choć na pierwszy rzut oka jest to drobiazg, kolor Twoich włosów również odgrywa ważną rolę w doborze odpowiedniej czapki zimowej. Trzymając się tych zasad, znajdziesz najbardziej harmonijne kolory czapek dla siebie.

  •  Ciemnowłosym kobietom zaleca się noszenie kapeluszy w odcieniach czekolady, czerni i błękitu.
  • Blond piękności powinny preferować alternatywy w kolorze szarym, brązowym, czarnym, niebieskim, czerwonym i różowym. W tym przypadku sprawdzą się wszelkie jasne odcienie, jednak nie zaleca się stosowania jasnych, pastelowych kolorów, zwłaszcza jeśli masz bladą cerę.
  • Brunetki będą mogły podkreślić swój piękny kolor włosów w bordowych, niebieskich i czerwonych czapkach. Co do zasady, czarnowłose kobiety mogą eksperymentować z niemal każdym odcieniem, jeśli chodzi o ich ubrania.
  • Rudowłose kobiety mogą wybrać stylowe czapki na zime w kolorach: brązowym, złotym, żółtym, zielonym, śliwkowym, czarnym i szarym.

Jak dobrać czapkę zimową do swojego typu sylwetki?

Oprócz konkretnego kształtu twarzy i koloru włosów, na wybór czapek na zimę mają również wpływ kształt i wzrost ciała. Okazuje się więc, że nakrycie głowy powinno pasować do Twojej sylwetki. 

Dlatego też przy podejmowaniu decyzji o zakupie konkretnych czapki, kapelusza, należy wziąć pod uwagę również te uwagi:

  • Czapka zimowa o puszystym fasonie zalecana jest dla wysokich kobiet takich jak czapki z szerokim rondem, futrzane i dzianinowe. Unikaj noszenia małych, obcisłych czapek, które sprawią, że Twoja głowa będzie wyglądać na mniejszą w stosunku do Twojego wzrostu.
  • Z drugiej strony, drobne, szczupłe kobiety powinny wyrzucić wszelkiego rodzaju masywne kapelusze, które sprawią, że będą wyglądać jak grzyby. Pamiętaj, że rąbek Twojej czapki nigdy nie może być szerszy niż Twoje ramiona.
  • Niezależnie od tego, czy jest wysoka, czy niska, jeśli dziewczyna jest pulchna, nigdy nie powinna wybierać małych czapek. Powinna wybrać opcje z szerokim rondem lub masywne czapki zimowe, które będą harmonijnie wyglądać z jej dużą sylwetką.

Czapka zimowa do nabycia na stronie https://supersklep.pl/czapki-zimowe