Czółenka – jakość czy ilość?

Za twórczynię pierwszych czółenek uważa się Coco Chanel, która sto lat temu, z pomocą swojego szewca, stworzyła pierwszą parę wsuwanych, głęboko wyciętych bucików na niewielkim obcasie i kwadratowym nosku. Od tamtych czasów czółenka przeszły wiele przemian.

Na jaki rodzaj czółenek „postawić”?

Trudno nakazać paniom, aby nosiły tylko i wyłącznie jeden rodzaj czółenek. Każda kobieta preferuje inną ich odmianę. Można przecież kupić buty tego typu:
– na płaskim obcasie,
– baleriny,
– na szpilce,
– koturny i in.
Wybór fasonów jest spory. Jeszcze szerszy jest wachlarz materiałów, kolorów i wzorów czółenek. Są wiec kobiety, które wybierają tanie czółenka, ale kupują je w wielu wzorach i kolorach. Godzą się tym samym na gorsza jakość materiałów, z których czółenka wykonano. Często stopy na tym cierpią, ale czegóż się nie robi, aby mieć bucik do każdej kreacji z szafy?

A co z butami ze skóry naturalnej?

Czółenka damskie skórzane są idealnym dodatkiem do każdej kreacji, jeśli posiadają klasyczny, prosty fason. W butach skórzanych stopa oddycha i zwykle są one świetnej jakości. Może cena tych czółenek bywa nieco wyższa od innych, ale odpowiednio konserwowane posłużą właścicielce wiele lat, podczas gdy po plastikowych czółenkach nie pozostanie nawet wspomnienie. Uważa się, że czółenka skórzane są też ekologiczne, bo nie powstają przez zabijanie dla nich zwierząt, ale jako produkt pozyskany z odpadów produkcji żywności. Plastik bardziej szkodzi środowisku, bo nie ulega tak szybko biodegradacji jak skóra naturalna. https://zapato.com.pl/czolenka-damskie-skorzane